Złoty sposób na zachowanie pięknego owalu twarzy

Zaczynamy się starzeć już pomiędzy 25-30 rokiem życia. Z wiekiem nasza skóra traci swoją dawną elastyczność i jędrność, co możemy zobaczyć przede wszystkim po naszych twarzach.

Wraz z upływem czasu ulegają degradacji nasze włókna kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Skóra z wiekiem lat traci również zdolność do wiązania wody, a aktywność gruczołów łojowych spada, w konsekwencji kurczy się nasz płaszcz hydrolipidowy i tym samym prowadzi to do mniejszego nawilżenia skóry — a skóra odwodniona i sucha coraz szybciej traci swoją jędrność i dawny kształt.

Dodatkowo mają na to wpływ czynniki zewnętrze takie jak promieniowanie UV (ekspozycja na słońce) smog, styl życia, który prowadzimy i nasza dieta. W efekcie z czasem nasilają się objawy starzenia się skóry.

Jeśli jeszcze nie stosujecie kremów z filtrem SPF koniecznie zacznijcie to robić, to najlepszy sposób na ograniczenie szkodliwego promieniowania na naszą skórę i prewencje przeciwstarzeniową.

Objawy starzenia się skóry twarzy

Pojawienie się pierwszych zmarszczek — tak nawet te urocze kurze łapki, które stopniowo pojawiają się wokół naszych oczu to już pierwszy objaw starzenia się. Jednak do zmarszczek zaliczamy nie tylko te pojawiające się wokół oczu. Pojawiają się one na całej twarzy wskutek naszej mimiki oraz grawitacji, a nawet przez sposób, w jaki śpimy — czyli tak zwane zmarszczki senne.

Wymieniamy między innymi: zmarszczki poprzeczne na czole, lwie zmarszczki, pogłębione bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki palacza czy też zmarszczki pionowe na policzkach.

Stopniowa utrata jędrności — co tu dużo mówić to jeden z najszybciej widocznych objawów starzenia się skóry zaraz po zmarszczkach. Z czasem zauważamy, że nasz owal twarzy nie jest już taki jak dawniej, linia żuchwy nie jest tak zarysowana, a skóra zamiast być napięta opada w dół. O tym jak możemy temu zapobiec napiszemy jeszcze w dalszej części artykułu.

Suchość skóry  – tak jak wspominaliśmy wcześniej w związku ze zmniejszoną aktywnością gruczołów łojowych nasza skóra staje się sucha i odwodniona tym samym tracąc swoją elastyczność i jędrność.

Plamy pigmentacyjne – pojawiają się one zarówno ze względów genetycznych jak i ze względu np. na promieniowanie słoneczne, na które jesteśmy narażeni całe życie, z wiekiem pojawia się ich coraz więcej. Mówi się, że postarzają nas bardziej niż zmarszczki.

Utrata blasku — tak to również objaw starzenia się skóry. Kosmetyki na naszej buzi przestają wyglądać jak dawniej, skóra nie odbija już tak pięknie słonecznego blasku i staje się szara oraz bez wyrazu.

Nic więc dziwnego, że wraz z upływem czasu szukamy coraz to nowszych i lepszych sposobów na zatrzymanie czasu, spowolnienie procesu starzeniawygładzenie pierwszych zmarszczek czy też poprawienie owalu twarzy, który z wiekiem opada.

Na szczęście medycyna estetyczna rozwija się coraz bardziej i możemy liczyć na pomoc osób, które się na tym znają.

O wypełnianiu zmarszczek i toksynie botulinowej mówi się sporo, wiele osób wie czym jest botoks i kiedy zacząć go stosować. Jednak niewiele mówi się o zabiegach pomagających nam utrzymać owal twarzy jak za młodych lat, dlatego teraz kilka słów o magicznym zabiegu, jakim jest wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy — czym jest i kiedy wykonać?

Wolumetria twarzy to nic innego jak lifting i modelowanie konturów twarzy. Ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy bardziej harmonijny wygląd. To zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet i mężczyzn. Dzięki niemu możemy wypełnić np. zapadnięte policzki oraz wyrównać kontur.

Wolumetria twarzy najczęściej przeprowadzana jest przy zastosowaniu kwasu hialuronowego (przykładem takiego zabiegu jest miękki lifting) lub przeszczepu własnego tłuszczu. Polega na wykonaniu serii wkłuć za pomocą igły lub kaniuli w okolice kości jarzmowej, brody czy żuchwy.

Warto wspomnieć, że zabieg poprzedzony jest nałożeniem znieczulenia w formie kremu z lidokainą i dzięki temu zabieg jest tylko lekko odczuwalny, ale nie bolesny.

Zabieg ten jest fenomenalny z dwóch przyczyn — efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się nawet rok czasu. Dlatego, jeśli borykasz się z utratą jędrności czy opadającym owalem twarzy to może być to zabieg idealny dla Ciebie.

Mamy nadzieję, że informacje, które zawarliśmy w tym artykule okażą się dla Was przydatne i nie będziecie się już tak bać upływu czasu, ponieważ wraz z rozwojem medycyny estetycznej jesteśmy w stanie ten proces bardzo spowolnić.

Proponowane artykuły

Sprawdź dostępne terminy

Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz dogodny dla siebie terminy.

Możesz zarezerwować wizytę od razu lub skorzystać z darmowej konsultacji.

Nasze realizacje

Więcej realizacji zobaczysz na naszym Facebooku oraz Instagramie

AKTUALNE PROMOCJE:
CZERWIEC: 299 zł zamiast 400 zł za zabieg pielęgnacyjny PREMIUM od marki Dermaquest
DO ODWOŁANIA: -50% na pierwszy zabieg depilacji

X