Usuwanie blizn i rozstępów – czyli jak poprawić wygląd skóry

Jeśli kiedykolwiek zmagałeś/aś się z bliznami lub rozstępami to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy czym jest blizna, jak powstaje oraz jakie zabiegi mogą pomóc w walce z różnego rodzaju bliznami.

Blizny to nic innego jak „pamiątki” po przebytych zranieniach, oparzeniach oraz wypadkach. Istnieje wiele rodzajów blizn i rozstępów. Jednak głównie dzielimy je na dwie grupy:

Blizny niedojrzałe to te, które nadal przechodzą proces gojenia. Charakteryzują się zaczerwienionym kolorytem, niekiedy są wypukłe. Im gorsze zranienie, tym większa będzie blizna.

Blizny dojrzałe to te, których proces przebudowy już się zakończył. Są jaśniejsze od otaczającej ich skóry, miękkie i zazwyczaj płaskie.

Wśród blizn niedojrzałych i dojrzałych wskazujemy także blizny: atroficzne, przerostowe, bliznowce i rozstępy. To ważne, by wiedzieć, z jakiego rodzaju bliznami się zmagasz, ponieważ od tego zależy dobór odpowiedniej metody, zabiegu, pielęgnacji, która pozwoli Ci je zniwelować.

Trzeba pamiętać, że zazwyczaj blizny nie pozbędziemy się w stu procentach jednak dzięki zabiegom kosmetologicznym i wsparciu domowej pielęgnacji możemy spowodować, że będą ledwo widoczne.

● Blizny atroficzne najczęściej powstają na skutek przebytego trądziku bądź ospy. Najczęściej wyglądają jak drobne wgłębienia w skórze.

● Blizny przerostowe zazwyczaj są efektem nieprawidłowego gojenia się rany, to blizna, która nadmiernie rozrosła się w obrębie uszkodzonej skóry – często na skutek zbytniego napinania i drażnienia miejsca zranienia.

● Bliznowce to zazwyczaj niestety bolesne duże i twarde zgrubienia na skórze po przebytym zranieniu.

● I ostatnie rozstępy to blizny powstałe na skutek szybkiego i silnego rozrastania się ciała i rozciągania skóry. Często powstają u kobiet i mężczyzn w wieku dojrzewania, u kobiet w okresie ciąży czy w wyniku zbyt szybkiego rozrostu mięśni.

Jak pozbyć się blizn na ciele?

Naszym zdaniem jednym z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie blizn jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Ten zabieg ma niezwykle wiele zastosowań od redukcji zmarszczek, blizn potrądzikowych, głębokich bruzd, blizn czy przebarwień.

Polega na połączeniu dwóch najbardziej skutecznych zabiegów; mikronakłuć skóry na głębokość 0,2-1,2 milimetra oraz jednoczesnej emitacji fali radiowej. Takie połączenie powoduje nagrzewanie tkanki wokół igieł co wspomaga proces produkcji kolagenu do odbudowy.

Zabieg w zależności od wybranej partii trwa od 30 minut do 1,5 godziny. Niesamowite jest to, że efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak, aby zobaczyć pełen efekt trzeba wykonać serię 3-5 zabiegów w zależności od wielkości blizn i rozstępów. Polecamy ten zabieg głównie na takie partie jak: twarz, szyja, dekolt, a także dłonie i brzuch.

Jak radzić sobie z bliznami domowymi sposobami?

Poza zabiegami kosmetologicznymi można wesprzeć się również domową pielęgnacją.

Jedną z bardziej skutecznych metod jest domowy masaż blizny. Do tego zabiegu wystarczy odrobina olejku do ciała lub balsamu i czasu. Blizny masujemy na różne sposoby, można je szczypać, uciskać wykonując kołowe ruchy, rozmasowywać ich krawędzie – jednak wszystko po to, by bliznę jak najbardziej spłycić i uelastycznić.

Kolejnym genialnym domowym sposobem jest stosowanie maści i kremów na blizny z dodatkiem witamin takich jak: witamina K, E i C.

Działają na dwa sposoby:

● niektóre z nich rozjaśniają bliznę oraz ją nawilżają powodując większą elastyczność i mniejszą widoczność blizny,

● kolejne zaś powodują złuszczanie się naskórka tym samym zmuszając naszą skórę do szybszej regeneracji w miejscu niedawnego skaleczenia

Jednak, aby zadziałały przede wszystkim trzeba je regularnie stosować.

Pamiętaj, że połączenie zabiegów kosmetologicznych takich jak radiofrekwencja mikroigłowa oraz domowych zazwyczaj przynosi najlepsze efekty. W celu doboru najbardziej skutecznej metody dla Ciebie warto skonsultować się z kosmetologiem.

Proponowane artykuły

Sprawdź dostępne terminy

Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz dogodny dla siebie terminy.

Możesz zarezerwować wizytę od razu lub skorzystać z darmowej konsultacji.

Nasze realizacje

Więcej realizacji zobaczysz na naszym Facebooku oraz Instagramie

AKTUALNE PROMOCJE:
MAJ: 299 zł zamiast 399 zł za mezoterapię igłową
-50% na pierwszy zabieg depilacji

X