Powiększanie ust – kontrowersyjny temat? Fakty i mity

Duże, pełne i jędrne usta są od wielu lat niezaprzeczalnym atutem kobiecego piękna. Kobiety o wrodzonych dużych ustach mogą uważać się za szczęściary, co jednak z resztą kobiet które naturalnie mają małe usta lub z wiekiem tracą na jędrności? Czy muszą się z tym pogodzić?

Niekoniecznie – i dziś opowiemy czym i jak powiększa się usta. Rozprawimy się również z faktami i mitami, które w ostatnich latach narosły wokół tego tematu – ponieważ jest ich całkiem sporo.

Zabieg powiększania ust – czym tak właściwie jest?

Zabieg powiększenia ust to tak naprawdę nic innego jak wypełnienie ich odpowiednią ilością kwasu hialuronowego. Wypełnienie ust kwasem nadaje im jędrności, nawilża poprawia koloryt oraz regeneruje.

Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy jest bezpieczny dla organizmu, ponieważ występuje w nim naturalnie.

Za pomocą kwasu można nie tylko powiększyć usta, ale i odpowiednio je wymodelować – a więc można zniwelować asymetrię ust, opadające kąciki, czy też brak zarysowanego łuku kupidyna.

Zabieg ten wykonuje się poprzez wstrzykiwanie preparatu bardzo cienką igłą, a całość trwa zaledwie 20-30 minut i jest poprzedzone nałożeniem znieczulenia.

Nienaturalnie duże usta

W Internecie krążą zdjęcia kobiet, które powiększyły usta w taki sposób i do takich rozmiarów, że ich wygląd nie ma nic wspólnego z naturalnością. Burzy układ twarzy, a usta już na pierwszy rzut oka wyglądają śmiesznie. Często takie efekty określane są mianem „kaczego dzioba” albo „glonojadem”.

Stąd panuje przekonanie u wielu kobiet, ale i również panów, że usta wypełnione kwasem hialuronowym muszą wyglądać nienaturalnie i karykaturalnie. Panuje przekonanie, że nie da się tego zrobić w estetyczny sposób.

Rozprawmy się z tym mitem raz na zawsze. Co może być przyczyną takiego obrotu spraw?

Opinie tego typu wygłaszane są często przez osoby, które z powiększaniem ust nie miały wspólnego i nie wiedzą skąd biorą się takie efekty. A prawda jest taka, że za próbę wykonania zabiegu biorą się często osoby bez doświadczenia, ale i profesjonalnej wiedzy, co powoduje, że ilość i rodzaj kwasu oraz jego podanie jest nieodpowiednie. Stąd biorą się przerysowane, karykaturalne efekty oraz migracje kwasu.

Tak naprawdę jednak zabieg powinien się bardziej nazywać zabiegiem „modelowania ust” niż „powiększania ust” i wykonany rękoma profesjonalisty będzie wyglądał estetycznie i naturalnie. Oczywiście usta w wielu przypadkach będą zauważalnie większe jednak będzie to wykonane w granicach „dobrego smaku”, a przede wszystkim symetrycznie.

Poprzez odpowiednio dobrane techniki wprowadzania kwasu usta mogą wyglądać po prostu bardziej korzystnie niż bez niego – być bardziej nawilżone, mieć lepszy kontur, być jędrne a ich wielkość naturalna.

Efekty nie zostają na zawsze

Rezultat powiększenia ust zobaczysz od razu po wykonaniu zabiegu, jednak na finalny efekt trzeba poczekać kilka dni do momentu aż całkowicie zniknie opuchlizna. Jako, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie nasz organizm stopniowo go rozkłada i wchłania. Dlatego też efekt utrzymuje się średnio od trzech do dziewięciu miesięcy.

Podsumowując chcielibyśmy uświadomić wszystkie Panie i Panów, że zabieg powiększania ust można przeprowadzić w taki sposób i taką metodą, aby efekt nie był przerysowany i karykaturalny, a nasi znajomi i rodzina mówili, że „masz piękne usta” zamiast „zrobiłaś sobie usta”.

Dodatkowo przy wyborze miejsca polecamy kierować się przede wszystkim opiniami klientek, które odbyły już zabieg w danym gabinecie u konkretnej osoby oraz wykonywać go tylko u osób z odpowiednią wiedzą i po szkoleniach do tego przeznaczonych.

Jeżeli szukacie sprawdzonego i bezpiecznego miejsca to serdecznie zapraszamy do Pani Kosmetolog. U nas zawsze metodę, kształt oraz ilość preparatu dobieramy indywidualnie po wysłuchaniu Waszych potrzeb na bezpłatnej konsultacji. Nie tworzymy karykaturalnych ust i przerysowanych kształtów. Zawsze staramy się abyście po wyjściu z naszego gabinetu mogły cieszyć się pięknie i naturalnie wyglądającymi ustami. Mamy ukończone szkolenia z modelowania ust u najlepszych osób w Polsce, a wszystkie opinie o nas możecie przeczytać na naszym profilu Booksy: https://panikosmetolog.booksy.com/

Proponowane artykuły

Sprawdź dostępne terminy

Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz dogodny dla siebie terminy.

Możesz zarezerwować wizytę od razu lub skorzystać z darmowej konsultacji.

Nasze realizacje

Więcej realizacji zobaczysz na naszym Facebooku oraz Instagramie

AKTUALNE PROMOCJE:
-20% na wszystkie zabiegi do Pani Martyny
-50% na pierwszy zabieg depilacji

X