Kwas hialuronowy – czym jest i czy jest bezpieczny?

Kwas hialuronowy (HA — hyaluronic acid) – to organiczny związek chemiczny należący do grupy polisacharydów, czyli cukrów złożonych. Naturalnie występuje we wszystkich organizmach żywych i jest naturalnym składnikiem skóry głównie odpowiedzialnym za jej nawilżenie. Z tego samego powodu występuje również w mazi stawowej.

Jedną z jego największych zalet jest zdolność do wiązania wody w skórze – zostawiając skórę odpowiednio nawodnioną i nawilżoną. Można go nazwać eliksirem młodości, ponieważ naturalnie występuje też w macierzy międzykomórkowej wraz z kolagenem i elastyną – wszystkie razem powodują, że skóra jest gładka jędrna i sprężysta.

Niestety wraz z upływem czasu jego ilość w naszej skórze maleje, stopniowo ulega zanikowi już od około 25 roku życia. Około 80 roku życia niemal ulega całkowitemu zanikowi.

Szczęśliwie medycyna estetyczna wychodzi nam naprzeciw i z użyciem odpowiednich narzędzi możemy ten proces spowolnić. Jako alternatywa dla operacji plastycznych z powodzeniem wykorzystywany jest do wygładzenia różnego rodzaju zmarszczek czy spłycenia blizn.

Lista zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Modelowanie i powiększenie ust
Dla Pań, które mają asymetrię ust oraz dla tych, które marzą o pełniejszych ustach. Dzięki niemu można odpowiednio wymodelować i nadać wymarzony kształt ust czy skorygować asymetrię. Preparat podawany jest bezpośrednio w usta za pomocą cienkiej igły.
W zależności od Twoich indywidualnych preferencji wraz z kosmetologiem ustalacie odpowiednią ilość kwasu do podania, tak aby spełnić Twoje oczekiwania co do wyglądu i wielkości ust.

Wolumetria twarzy inaczej modelowanie konturów
Zabieg pozwala na skorygowanie lub przywrócenie naturalnego kształtu twarzy i przywrócenie młodszego wyglądu. Kwasem można również wypełnić zapadnięte policzki czy uwydatnić kości policzkowe. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
Substancję tą wykorzystuje się również do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, które ze względu na mimikę twarzy oraz wiek systematycznie się pogłębiają. Dzięki wykorzystaniu gęstego kwasu hialuronowego z łatwością możemy je wypełnić i odzyskać młody wygląd twarzy.

Bezoperacyjna korekta nosa
Jeżeli obawiasz się chirurgicznej operacji nosa, a towarzyszy Ci kompleks z powodu jego
wyglądu, ten zabieg jest dla Ciebie. Z jego pomocą możliwe jest pozbycie się garba. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego zabieg jest dużo mniej inwazyjny, tańszy oraz równie skuteczny.

Przebieg zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Warto wspomnieć, że każdy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultacją i w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji dobierana jest dla Ciebie odpowiednia ilość kwasu, która zapewni efekt, jakiego oczekujesz. Co więcej, jeśli jesteś osobą o niskim progu bólu przed zabiegiem wybrany obszar można posmarować kremem z lidokainą – dzięki czemu zabieg jest lekko odczuwalny, ale niebolesny.

Zazwyczaj każdy z zabiegów trwa od 20 do 45 minut. Niezwykłą zaletą jest to, że efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu, jednak pełne rezultaty widoczne są po około 2-3 dniach. W przypadku ust bezpośrednio po zabiegu są o 30% większe, niż będą docelowo ze względu na delikatny obrzęk i opuchliznę.

Ze względu na niesamowite właściwości tego kwasu efekty zazwyczaj utrzymują się od 6 do nawet 12 miesięcy.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Zastanawiasz się pewnie czy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne. Pamiętaj o tym, że każdy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultacją, podczas której zostaną Ci przekazane wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jednak dzięki temu, że budowa tego kwasu jest zgodna z chemiczną budową naszych komórek i występuje w naszych organizmach naturalnie zabiegi z jego wykorzystaniem są bezpieczne. Dodatkowo jest to jeden z najlepiej przebadanych kwasów, ponieważ stosuje się go już od 1961 roku. Bardzo rzadko zdarza się, aby wywołał podrażnienie czy reakcję alergiczną.

Bezpośrednio po zabiegu może występować delikatny obrzęk i zaczerwienienie, jednak znika to mniej więcej po 2-3 dniach od wykonania a później możesz się już tylko cieszyć piękniejszym wyglądem skóry twarzy czy ust.

Proponowane artykuły

Sprawdź dostępne terminy

Zajrzyj do naszego kalendarza i wybierz dogodny dla siebie terminy.

Możesz zarezerwować wizytę od razu lub skorzystać z darmowej konsultacji.

Nasze realizacje

Więcej realizacji zobaczysz na naszym Facebooku oraz Instagramie

AKTUALNE PROMOCJE:
CZERWIEC: 299 zł zamiast 400 zł za zabieg pielęgnacyjny PREMIUM od marki Dermaquest
DO ODWOŁANIA: -50% na pierwszy zabieg depilacji

X